Książka "Medycy na misjach"

Utworzono: 02 lipiec 2018

U nas dzieci straszyło się kiedyś czarną wołgą, tam straszą dzieci Mamiłatą. To kobieta, która budową przypomina naszą syrenkę. Jest poł człowiekiem, pół rybą, a do tego jest… biała. Dlatego czasem, jak się wjeżdża do wioski, to dzieci na widok sióstr zakonnych uciekają w popłochu. Kiedyś widziałem taką akcję: zajechaliśmy do wioski i dzieci tak jak stały, upuściły to, co akurat trzymały w ręku, maczety, sklecone zabawki i rzuciły się w popłochu do ucieczki w dżunglę. A kilkoro z nich, nie mogąc uciekać, padło na ziemię, udając martwe. No ale jest się kogo bać. Tamtejsi mieszkańcy wierzą, że Mamiłata przychodzi do wioski, porywa ludzi i wykorzystuje do pracy, a kiedy są już niepotrzebni, topi ich w rzece. 

To fragment rozdziału „Proszę usiąść i otworzyć buzię” z książki „Medycy na misjach”… Książki, którą stworzyli nasi wolontariusze! Miłosz Jakubek, Justyna Janiec-Palczewska, Jacek Jarosz i Bartosz Mroczyk rozmawiali z lekarzami, pielęgniarkami, położnymi i studentami, których Fundacja wysyłała do pracy w Afryce przez ostatnie 25 lat! Nie jest to tylko kolejna książka podróżnicza. Czytając historię wolontariuszy poznacie Afrykę i Azję z zupełnie nowej perspektywy. Przeniesiecie się m.in. do zatłoczonych Indii, odległej Papui Nowej Gwinei, malowniczej Tanzanii, upalnej Zambii, dzikiego Madagaskaru. Dowiecie się jak polscy medycy radzili sobie w trudnych tropikalnych warunkach, tysiące kilometrów od domu. 

„Medycy na misjach”, to wydawnictwo Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Serdecznie zachęcamy do zakupu książki na stronie wydawnictwa: 


http://www.wydawnictwo.ump.edu.pl/publications.php?p=258

oraz w Punkcie Sprzedaży Wydawnictw Naukowych przy ul. Przybyszewskiego 37a w Poznaniu. 
Zachęcamy również do wsparcia wyjazdów naszych wolontariuszy:

 

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

ul. Junikowska  48, 60-163 Poznań  

z dopiskiem: medycy pomagają misjom