Opatrunek na Ratunek – zakończenie Akcji

Utworzono: 25 styczeń 2018

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zakończyła trwającą dwa miesiące Akcję „Opatrunek na Ratunek”. Była to siódma edycja Akcji. Jej efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Codziennie segregujemy i liczymy opatrunki, a mimo to, nie jesteśmy w stanie podać jeszcze ich ilości, bo wciąż do Fundacji docierają nowe dary. W tej chwili to kilkadziesiąt tysięcy opatrunków wstępnie szacujemy, że pomocy jest około czterech ton. Akcja zmobilizowała tysiące ludzi z całej Polski. Środki opatrunkowe zbierane były do specjalnych pojemników w zaprzyjaźnionych aptekach, ale również przez ponad pół tysiąca rozmaitych miejsc na terenie całego kraju.  Wśród instytucji wspierających akcję znalazły się tradycyjnie już szkoły i przedszkola, ale także parafie czy nawet całe miejscowości. Na początku roku siedzibę Fundacji zalały paczki i listy z opatrunkami od indywidualnych darczyńców. Wśród podarowanych rzeczy znalazły się plastry, bandaże, rękawiczki, strzykawki wraz z igłami, ale również bandaże elastyczne, całe apteczki czy nożyczki.

Paczki z Fundacji trafią w najodleglejsze miejsca na świecie. Do Czadu, Indii, Kamerunu, Tanzanii, Zambii, a nawet na Papuę Nową Gwineę – do kraju gdzie bandaże i plastry nie są produkowane, całą pomoc medyczną trzeba sprowadzać zza granicy i jest niezwykle droga. Opatrunki wciąż nadchodzą pocztą lub są przywożone przez koordynatorów z całego kraju. Wciąż dowiadujemy się o nowych instytucjach, które do tej pory nie zgłaszały swojego udziału. Spóźnialscy codziennie dzwonią do Fundacji i zapytują, czy mogą jeszcze dosłać opatrunki. Zawsze słyszą odpowiedź, że opatrunki można przysyłać jeszcze przez cały rok, bo na misjach przydaje się dosłownie każdy bandaż i każdy plaster.

Wszystkim naszym Darczyńcom, którzy wsparli Akcję „Opatrunek na Ratunek” składamy serdeczne podziękowania.