Nogami po Czarnym Lądzie

Utworzono: 04 maj 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu "Nogami po Czarnym Lądzie"!

To już kolejna inicjatywa biegowa Fundacji "Redemptoris Missio"! Celem biegu będzie zbiórka pieniędzy na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Republiki Środkowej Afryki. Środki zebrane podczas biegu w całości zostaną przeznaczone na zakup butów ortopedycznych dla podopiecznych siostry Elizy Michalak z okolic Ngaundaye w Republice Środkowej Afryki. Taką wiadomość otrzymaliśmy od Siostry:

„Dzieci pozbawione możliwości sprawnego poruszania się nie mogą chodzić do szkoły, są odrzucane przez rówieśników. To czego doświadczają, to ból i cierpienie fizyczne i duchowe. Dużym utrudnieniem do niesienia im pomocy jest niedostępność odpowiedniego obuwia i protez. Obuwia i materiałów nie można zakupić w całym kraju, dlatego potrzebna jest pomoc w formie zakupu w Polsce butów ortopedycznych dla dzieci”.

W tym roku pragniemy Państwa zaprosić do udziału w biegu na 10km i 5km, w biegach dziecięcych oraz w zawodach Nordic Walking. Wydarzenie „Nogami po Czarnym Lądzie” odbędzie się 1.07.2017 roku w Lasku Marcelińskim. Szczegółowy program wydarzenia:

15.15 - 17.15  odbiór numerów startowych w Biurze Zawodów

15.30 - start zawodów Nordic Walking na dystansie 5 km

16.30 - start biegów dziecięcych

17.00 - rozgrzewka

17.15 - start biegów na dystansie 5 km i 10 km

19.15 - Zakończenie

Rejestracja uczestników

Regulamin | Lista uczestników (na dzień 12.05.2017r.)

Patronat honorowy:

JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski