Koncert Charytatywny

pod batutą mjr mgr Pawła Joksa

solista: Prof. Roman Gryń – trąbka

Całkowity dochód z koncertu

przeznaczony jest na finansowanie wyjazdów personelu medycznego do misyjnych szpitali i przychodni.

PROGRAM KONCERTU

I CZĘŚĆ

1. Polonez z filmu „Pan Tadeusz” – muz. W. Kilar, arr. A. Czajkowski
  2. Polonez „Pożegnanie Ojczyzny” –  M. K. Ogiński, arr. J. Pawłowski
  3. Mazur z op. „Straszny Dwór” – muz. S. Moniuszko, arr. K. Hilla
  4. Ostatni Mazur – muz. L.K. Łubieński

II CZĘŚĆ

1. Liberty Fanfare – muz. J. Williams, arr. J. Bocook
  2. Północ, Południe – muz. B. Conti, F. Bernaerts
  3. Dawno temu w Ameryce – muz. E. Morricone, arr. T. Parson
  4. Gershwin – muz. G. Gershwin, arr. W. Barker
  5. Glenn Miller Story – muz. G. Miller, arr. P. Meinhold, B. Egidius
  6. Jackson 5 Medley – muz. Jackson 5, arr. Takashi Hoshide
  7. Children of Sanchez – muz. C. Mangione, arr. N. Iwai
  8. Captain America March – muz. A. Silvestri, arr. M. Brown

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA SIŁ POWIETRZNYCH

Muzyczną służbę w Wojsku Polskim Orkiestra rozpoczęła 18 maja 1947 roku. Pod sztandarem ze znakiem biało-czarnej szachownicy OR SP
z dumą reprezentuje w kraju i za granicą lotników polskich, których żołnierska droga wiedzie do gwiazd, w elitarnej służbie Sił Powietrznych. Historycznie orkiestra działalność swoją rozpoczęła w symbolicznym dla oręża polskiego miejscu, w Twierdzy Modlin. Po kilku miesiącach przeniesiona została do Poznania, gdzie w nadwarciańskim grodzie Przemysława funkcjonuje do dziś. Pierwotnie jako Orkiestra Garnizonowa Dowództwa Lotnictwa Operacyjnego, potem jako Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lotniczych, następnie Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej. Od lipca 2004r. nosi nazwę Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Orkiestra wielokrotnie koncertowała na światowych scenach, w niemal całej Europie, m.in. Belgii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji, Włoszech i Danii, a także w Chinach. W programie Orkiestry obok muzyki wojskowej i marszowej możemy usłyszeć utwory niemal każdego gatunku muzycznego. Dając niezliczoną ilość koncertów dla społeczeństwa i widowni wojskowej OR SP położyła wielkie zasługi w popularyzowaniu światowych standardów muzycznych oraz utworów patriotycznych na trwale zapisanych w tradycjach muzycznych Wojska Polskiego.

Na Koncercie zostanie przyznany

Medal „Tym, którzy czynią dobro…” odznaczenie otrzyma

SIOSTRA MIROSŁAWA GÓRA

Z wykształcenia lekarz chirurg, z zamiłowania pediatra, a w codziennej praktyce absolutny multispecjalista - nie tylko w dziedzinach medycyny. Mistrzyni Europy w kajakarstwie z czasów studenckich. Swoje życiowe powołanie realizuje jako Siostra Służebniczka NMP, kontynuując od ponad 27 lat misyjne dzieło zapoczątkowane przez oo. Jezuitów w Zambii u progu XX wieku. Jest dyrektorem, a zarazem jedynym lekarzem Sacred Heart Hospital w Katondwe. Dzięki Siostrze Mirze placówka (mimo oczywistych trudności) na przestrzeni lat szeroko się rozwija – powstał blok operacyjny z zapewnionym całodobowym zasilaniem energią solarną, zbudowano osiedle domów dla pracowników, funkcjonuje poradnia dla osób zakażonych wirusem HIV, stale poszerza się zaplecze diagnostyczne (RTG, USG, laboratorium) i możliwości terapeutyczne, a w planach jest stworzenie bloku radiologicznego. Szpital pod kierownictwem Siostry Mirosławy zapewnia darmową opiekę medyczną dla ludności w promieniu 350km, jednak zdarza się, że pacjenci przebywają setki kilometrów
z odległych rejonów Zambii, a nawet pokonują łódkami rzekę Luangwę (granica z Mozambikiem), żeby otrzymać pomoc od Doktor Góry.
W zdecydowanie praktycznym ujęciu antropologii chrześcijańskiej, Siostra Mirosława Góra w naturalny sposób łączy w sobie etos misjonarza i lekarza medycyny. Jej rozległa wiedza, doświadczenie, szacunek do drugiego człowieka i zaangażowanie na rzecz Afryki sprawiają, że staje się niekwestionowanym autorytetem dla osób, które mają zaszczyt spotkać Ją na swojej drodze.

Występujący dla nas artyści zrzekli się swoich honorariów

Wszystkich zainteresowanych Koncertem zachęcamy do kontaktu z Fundacją pod numerem telefonu 618621321.