Zakończenie akcji "Podaj mydło"

Utworzono: 13 listopad 2015

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio zakończyła Akcję "Podaj mydło!".  Jej wynik to absolutny rekord w historii wszystkich Akcji. Do tej pory doliczyliśmy się ponad 100 000 kostek mydła, które w przybliżeniu ważą około dziesięciu ton.

Akcja trwała jedynie trzy tygodnie. Rozpoczęliśmy ją 15 października w Światowy Dzień Mycia Rąk, a wiadomość o niej  rozeszła się po kraju lotem błyskawicy. Prowadzący do Fundacji korytarz na całej swojej stumetrowej długości zastawiony jest paczkami z mydłem, a dzielni wolontariusze tłoczą się w naszym magazynie pieczołowicie licząc każdą kostkę.

Mydło było zbierane przez dzieci szkolne i przedszkolne, młodzież i dorosłych. W Akcję włączyły się grupy znajomych i rozmaite instytucje. Zbierały szkoły, przedszkola, wyższe uczelnie. Do paczek z mydłem często były dołączone instrukcje mycia rąk i laurki od polskich dzieci dla ich rówieśników w Afryce.

Misjonarze bardzo czekają na mydło z Polski. Cieszą się, że będą mogli sprawić prezent swoim podopiecznym, a przede wszystkim będą mogli nauczyć dzieci podstawowych zasad higieny. Dzieci uczą się myć ręce w misyjnych szkołach i przedszkolach, a pachnące mydło będzie  dla nich dodatkową zachętą.

W imieniu wszystkich obdarowanych chciałabym serdecznie podziękować  tym, którzy postanowili sprawić prezent dzieciom z odległego kontynentu.

Justyna Janiec – Palczewska

Koordynator Akcji