Medal od Papieża Franciszka dla Fundatora Fundacji Prof. Zbigniewa Pawłowskiego

Utworzono: 13 czerwiec 2017

W niedzielę 4 czerwca 2017r. w Bazylice Archikatedralnej odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna z okazji jubileuszu Fundacji. Mszę odprawił Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki.Podczas mszy jeden z Fundatorów Fundacji Prof. Zbigniew Pawłowski otrzymał z rąk Arcybiskupa Medal Pro Ecclesia et Pontifice w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz kościoła.

Profesor Zbigniew Pawłowski urodził się w Poznaniu w roku 1926. Skończył studia lekarskie na Akademii Medycznej w Poznaniu w 1951 r. i w 1961 r. zdobył tytuł doktora medycyny. W Instytucie Tropikalnym w Liverpoolu w 1964 r. otrzymał dyplom medycyny tropikalnej i higieny. Habilitowany w roku 1967, w 1977 r. uzyskał nominację profesorską. Współtworzył polską parazytologię lekarską. Był specjalistą w dziedzinach chorób wewnętrznych i pasożytniczych i w latach 1970-1996 kierował Kliniką Chorób Pasożytniczych i Tropikalnych Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 1979-1986 pracował w Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie i do roku 2011 był ekspertem tej organizacji. Na dorobek naukowy profesora składa się ponad 700 publikacji. Jest honorowym członkiem i autorytetem wielu zagranicznych towarzystw naukowych i międzynarodowych instytucji parazytologicznych. W 2009 r. został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od wielu lat angażuje w działalność misyjną i interesuje problemami zdrowia międzynarodowego. 

 
 
 

Raport za rok 2016

Utworzono: 13 czerwiec 2017

Zapraszamy do zapoznania się z raportem finansowym i merytorycznym Fundacji za rok 2016:

 

Sprawozdanie finansowe:

 

Sprawozdanie merytoryczne:

 

 

Nogami po Czarnym Lądzie

Utworzono: 06 czerwiec 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu "Nogami po Czarnym Lądzie"!

 

To już kolejna inicjatywa biegowa Fundacji "Redemptoris Missio"! Celem biegu będzie zbiórka pieniędzy na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Republiki Środkowej Afryki. Środki zebrane podczas biegu w całości zostaną przeznaczone na zakup butów ortopedycznych dla podopiecznych siostry Elizy Michalak z okolic Ngaundaye w Republice Środkowej Afryki. Taką wiadomość otrzymaliśmy od Siostry:

„Dzieci pozbawione możliwości sprawnego poruszania się nie mogą chodzić do szkoły, są odrzucane przez rówieśników. To czego doświadczają, to ból i cierpienie fizyczne i duchowe. Dużym utrudnieniem do niesienia im pomocy jest niedostępność odpowiedniego obuwia i protez. Obuwia i materiałów nie można zakupić w całym kraju, dlatego potrzebna jest pomoc w formie zakupu w Polsce butów ortopedycznych dla dzieci”.

 

W tym roku pragniemy Państwa zaprosić do udziału w biegu na 10km i 5km, w biegach dziecięcych oraz w zawodach Nordic Walking. Wydarzenie „Nogami po Czarnym Lądzie” odbędzie się 1.07.2017 roku w Lasku Marcelińskim. Szczegółowy program wydarzenia:

15.15 - 17.15  odbiór numerów startowych w Biurze Zawodów

15.30 - start zawodów Nordic Walking na dystansie 5 km

16.30 - start biegów dziecięcych

17.00 - rozgrzewka

17.15 - start biegów na dystansie 5 km i 10 km

19.15 - Zakończenie

 

Rejestracja uczestników

Regulamin | Lista uczestników (na dzień 22.06.2017r.)

 

 

Patronat honorowy:

JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski

 

Patroni medialni:
     

 

Sponsorzy biegu:
   

 

 

Kwartalnik Medicus Mundi Polonia

Utworzono: 06 czerwiec 2017

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym kwartalnikiem Medicus Mundi Polonia.

 

Ostrzeżenie

Utworzono: 22 maj 2017

Chcielibyśmy wzmożyć Waszą ostrożność odnośnie e-maili otrzymywanych rzekomo od Fundacji. 

W ostatnim czasie jedna osoba otrzymała maila od nadawcy "Redemptoris Missio" tytułem "lista książek" z ofertą zakupu, treść maila napisana była "łamanym" językiem polskim. Prosimy o ignorowanie tego typu e-maili. 

Fundacja poprzez stronę internetową nie prowadzi sprzedaży książek lub innych akcesoriów, nie prowadzimy również bazy adresów e-mailowych sympatyków Fundacji. 

W przypadku otrzymania podobnych e-maili prosimy o informację.

 

Raport 2/2017

Utworzono: 19 maj 2017

Ukazał się najnowszym Raport - zapraszamy do zapoznania się.

 

Strona 1 z 6