Zapraszamy na drugą konferencję “Oswoić Tropik”!

Utworzono: 19 luty 2019

Konferencja "Oswoić tropik"

 

Czas: 23 marca 2019 roku

Miejsce: sala Nenckiego, Collegium Anatomicum UMP, ul. Święcickiego 6, Poznań  

Koszt uczestnictwa: 0 zł 

Termin zapisów: do 18 marca br. 

 

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czego dotyczyć będzie konferencja? 

- Zapobiegania i leczenia chorób tropikalnych,

- Przygotowania do pracy w tropiku, 

- Odpowiedzialnego wolontariatu zagranicznego,

- Profesjonalnej pomocy najuboższym mieszkańcom Afryki. 

 

Organizatorami konferencji są Fundacja „Redemptoris Missio”, Klinika Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych UMP oraz SKN „Tropik”.

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości proszę podać imię i nazwisko. 

 

Informujemy, że dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, istnieje możliwość zaliczenia zajęć fakultatywnych z „Medycyny podróży i zdrowia międzynarodowego” poprzez udział w konferencji „Oswoić Tropik”. Proszę studentów o rejestrowanie się na pierwszy dostępny termin fakultetu za pomocą sytemu WISUS. 

Szczegółowe pytania dotyczące fakultetu proszę kierować do p. dr hab. Małgorzaty Paul pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapis na fakultet nie zwalnia z obowiązku zgłoszenia chęci uczestnictwa w konferencji droga mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Prowadzenie zapisów na konferencję wymaga od organizatorów przetwarzania danych osobowych. W związku z powyższym jeśli chcecie Państwo zgłosić chęć uczestnictwa drogą mailową niezbędne jest wyrażenie odpowiedniej zgody: 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz nazwy instytucji macierzystej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” oraz na przekazywanie informacji dotyczących konferencji „Oswoić tropik” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku, ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000) oraz zgodnie klauzulą informacyjną umieszczoną na stronie internetowej: www.medicus.ump.edu.pl.

 

 

Konkurs na Wolontariat w Tropiku i Praktyki Wakacyjne

Utworzono: 13 luty 2019

Drogi Wolontariuszu, 

Jeśli chcesz wyjechać do Afryki i tam pomagać chorym, to ta wiadomość jest skierowana właśnie do Ciebie. Rusza konkurs na Wolontariat w Tropiku i Praktyki Wakacyjne. W konkursie mogą brać udział lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci i przedstawiciele innych zawodów medycznych oraz studenci poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. 

 

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem, wypełnienia załączonych dokumentów i złożenia ich w Centrum Wolontariatu Fundacji do 28 lutego 2019 r. 

Zasady Punktacji | Regulamin Wolontariatu Medycznego | Dział Wolontariat - program praktyk

Odwagi i powodzenia,

Jacek Jarosz

 

 

Raport 3/2018 i 4/2018

Utworzono: 13 luty 2019

Ukazały się dwa numery najnowszergo Raportu - numer 3/2018 i numer 4/2018 - zapraszamy do zapoznania się.

 

Nowy list wolontariuszki

Utworzono: 12 luty 2019

Zapraszamy do zapoznania się z listem wolontariuszki p. Heleny Wandy Reinfuss.

 

Wspomóż działania Fundacji Redemptoris Missio

Utworzono: 29 styczeń 2019
Aby wspomóc działania Fundacji Redemptoris Missio przekaż dowolną wpłatę na nr konta: 

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

swift: WBKPPLPP, bank: BZ WBK S.A.

Dane teleadresowe:

ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań 

 

Opieka medyczna dla uchodzców

Utworzono: 29 sierpień 2018

W sierpniu tego roku wraz z Departamentem Pomocy Humanitarnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Fundacja rozpoczęła realizację projektu „Zapewnienie dostępu do opieki medycznej dla uchodźców z Republiki Centralnej Afryki w Centre de Sante Catholique Garoua Boulai w Kamerunie”  - dzięki dotacji 136 319,96 PLN do końca bieżącego roku pomocą medyczną zostanie objętych 4500 uchodźców.

Obozy dla uchodźców w Kamerunie są przepełnione, brakuje w nich bieżącej wody i odpowiedniego dostępu do sanitariatów. Przyczynia się to do znacznego obniżenia stanu zdrowia przebywającej w nich ludności. Słaba kondycja ekonomiczna mieszkańców Kamerunu i uchodźców z Republiki Centralnej Afryki uniemożliwia otrzymanie odpowiedniej diagnostyki i terapii w państwowych ośrodkach zdrowia. Na potrzeby zdrowotne najuboższych mieszkańców Kamerunu oraz przebywających na jego terenie uchodźców starają się odpowiadać misyjne przychodnie i szpitale. Jednym z nich jest Centre de Sante Catholique, działający w tym regionie od ponad 30 lat. Tutaj pacjenci mogą uzyskać pomoc dzięki rzetelnemu leczeniu, prowadzonemu przez miejscowy personel, z którym, co ważne, mogą porozumieć się we własnym języku (a nie tylko w języku francuskim, jak w większości ośrodków). Jedynym lekarzem w Centre de Sante Catholique jest Polka - siostra Józefina Grabowska. 

Szukający pomocy medycznej uchodźcy nie posiadają środków na leczenie, aby mogli trafić pod opiekę przychodni należy zapewnić im finansowanie podstawowej diagnostyki i terapii. Finansowanie będzie obejmowało niezbędne w podstawowej opiece medycznej leki; przeciwmalaryczne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwpasożytnicze i antybiotyki oraz badania pozwalające diagnozować najbardziej powszechne choroby.

 

Strona 1 z 9