Położna w Afryce

Utworzono: 24 kwiecień 2018

Koło Medycyny Tropikalnej "Tropik" zaprasza na prezentację "Położna w Afryce" w dniu 22 maja br. (wtorek) o godzinie 18.00, w sali Rydygiera w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego 49 w Poznaniu. 

 

Temat spotkania: raport z siedmiomiesięcznej praktyki położniczej w misji Garoua Boulai w Kamerunie. O swojej pracy w szpitalu misyjnym w Kamerunie opowie położna Sara Suchowiak

 

Oswoić tropik

Utworzono: 26 marzec 2018

Szanowni Państwo, 
Serdecznie zapraszamy na konferencję „Oswoić tropik”. Widzimy się 14 kwietnia 2018 r. w Collegium Anatomicum UMP przy ul. Święcickiego 6, w Poznaniu. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe. Proszę zgłaszać chęć udziału mailowo, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

 

Raport 1/2018

Utworzono: 02 marzec 2018

Ukazał się najnowszym Raport - zapraszamy do zapoznania się.

 

Targi sprzętu medycznego - Salmed

Utworzono: 19 luty 2018

SALMED - największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzą liderów rynku medycznego. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i nauki.” Będziemy tam również my. Zapraszamy serdecznie. Koniecznie poszukajcie stoiska Fundacji.

 

 
 

Wesprzyj budowę przychodni na Madagaskarze

Utworzono: 08 luty 2018

Rozpoczęliśmy Akcję "Chata Medyka" - wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z projektem budowy przychodni zdrowia w miejscowości Befasy na  Madagaskarze.

 

Dzięki Państwa wsparciu w Kenii powstał "Dom z Marzeń"

Utworzono: 01 luty 2018

Z wielką radością informujemy, że w Kenii powstał „Dom z Marzeń” – Centrum Dziecięce im. Świętej Rodziny. Zadaniem Centrum ma być otoczenie opieką dzieci od kilku miesięcy aż do ukończenia szkoły średniej. Pomoc świadczona będzie w zależności od potrzeb dzieci, od dożywiania poprzez opiekę nad dziećmi pozbawionymi opieki rodziny, doświadczających przemocy fizycznej i molestowania, a skończywszy na zajęciach dla młodzieży uczęszczających do szkół na terenie misji. W Domu z Marzeń znajduje się jadalnia, kuchnia, spiżarnia, trzy pokoje do opieki dziennej dla najmłodszych dzieci, sypialnie dla chłopców oraz dziewcząt i dwa pokoje dla opiekunek dzieci, dodatkowo magazyn na ubranka, przybory piśmiennicze i inne potrzebne artykuły dziecięce.

Misja Kithatu  przy której został wybudowany, znajduje się w regionie Meru w Prowincji Wschodniej, w górzystym terenie, około 200 km od Nairobi. Jest to rejon rolniczy, ludność zamieszkująca tereny wokół misji jest biedna i niewykształcona. Nie wszystkie dzieci wychowują się w pełnych i troskliwych rodzinach, wiele z nich doświadcza przemocy i głodu. W Kithatu i okolicach jest wiele dzieci, które nie mają obojga lub jednego z rodziców.  Aby pomóc dzieciom i rodzinom znajdującym się w tak trudnej sytuacji, a jednocześnie nie wyobcowywać dzieci ich z własnego środowiska przez umieszczanie ich w domu dziecka, siostry  dostrzegły palącą potrzebę wybudowania domu, w którym dzieci mogłyby spędzać czas. Tak narodziła się idea „Domu z Marzeń” – miejsca o jakim tamtejsze dzieci mogłyby tylko marzyć. Miejsca, gdzie dzieci znajdą opiekę i będą mogły się bawić i uczyć.  Dzieci oprócz edukacji będą objęte opieką medyczną, a te z rodzin bardzo ubogich, otrzymają dodatkowo żywność do domu. Realizujące te działania Siostry mają  nadzieję, iż edukacja i opieka nad dziećmi pomoże im w przyszłości osiągnąć zawód i zdobywać środki do utrzymania własnych rodzin. Z pewnością obniży to również poziom istniejącej biedy.  

Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku.  Środki finansowe na budowę ośrodka w większości pochodzą z dotacji MSZ w ramach programu Polska Pomoc Rozwojowa 2017.  Kwota dotacji to 316 423, 25 zł, wkład własny Fundacji to 35 169 zł.  

Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Spraw Zagranicznych, Zakonowi Księży Werbistów SVD, Polskiej Fundacji dla Afryki, Referatowi Misyjnemu Służebnic Ducha Świętego oraz wszystkimi Darczyńcom za wsparcie finansowe budowy „Domu z Marzeń”.

 

Strona 1 z 7