Bieg dla Nepalu

Utworzono: 08 czerwiec 2015

 

27.06.2015r. o godzinie 17.00 w Lasku Marcelińskim (Poznań) odbył się "Bieg dla Nepalu". Każdy miał okazję zdobyć własny Mount Everest, przebiegając dystans 8848 m. 

Pomysł zorganizowania biegu wiązał się z katastrofalnym w skutkach trzęsieniem ziemi jakie miało miejsce w Nepalu w sobotę 25.04.2015 roku. W jego wyniku tysiące ludzi straciły dach nad głową. Było to najpoważniejsze trzęsienie ziemi w Nepalu od 81 lat. Do odbudowy zniszczeń potrzeba ogromnych środków.  

Do Nepalu rządowym samolotem wyruszyła z Fundacji grupa pięciu lekarzy, wolontariuszy „Redemptoris Missio”. Lekarze po powrocie do Polski i zdali relację o sytuacji i potrzebach miejscowej ludności.

Fundusze zgromadzona podczas biegu: pozyskane z opłat startowych oraz przekazane przez sponsorów wyniosły 7673,95 złotych. Cała kwota jest przeznaczona na pomoc poszkodowanym podczas katastrofy.

Wszyscy, którzy pojawili się w sobotnie popołudnie w Lasku Marcelińskim poza udziałem w biegu mogli skorzystać z instruktażu Zumby i zatańczyć z instruktorkami Kasią i Ewą, wziąć udział w losowaniu upominków oraz skosztować domowych wypieków.  

 

Regulamin | Lista startowa | Trasa

 

Partonat Honorowy:

JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
prof. dr hab. Jacek Wysocki

 

Sponsorzy:

 

   

 

 

 

 

Sklep kosmetyczny "Grażyna", ul. Sejmikowa 13 Środa Wlkp.

Systemy zaciemnień okien "Wojewodzic", os. Czecha 66, Poznań; ul. Sikorskiego 44, Nekla

Malarnia Proszkowa R. Eichler, Brukarstwo- Kamil Kaczanowski

Sklep Odzieżowy "Tadeusz", Sklep "U Marysi"

osoby prywatne: Z. Pawęzowska-Świt, M. Rajek, Z. Kowalak, M. Pastwa

 

Partnerzy: