Biuro ogłoszeń misyjnych to miejsce, które ma połączyć tych, którzy chcieliby pomóc misjom z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Jeśli chciałbyś dodać również swoje ogłoszenie napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Data         Miejsce Tytuł Treść ogłoszenia

24.05.17r.

 

Sabou, Birkina Faso

 

Potrzebni lekarze, pielęgniarki/pielęgniarze lub studenci V roku medycyny

 

Jeśli jesteś lekarzem, pielęgniarką lub studentem piątego roku medycyny oraz znasz język francuski na poziomie średniozaawansowanym zapraszamy na misję w Sabou by nieść pomoc potrzebującym. Pobyt na misji trwa min. 3 tygodnie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w j. polskim lub francuskim.

Kontakt: o. Tomasz Kręt, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +226 767 35 567

11.04.17r. Kamerun, Bertoua  Potrzebny sprzęt rehabilitacyjny Misjonarka świecka Ewa Gawin zajmująca się osobami niepełnosprawnymi, potrzebuje dla swoich podopiecznych sprzętu rehabilitacyjnego. Najbardziej pilne rzeczy to: wózek inwalidzki, lampa na podczerwień, kule, kołnierze ortopedyczne, ortezy, rowerek stacjonarny. Każdy kto chciałby ofiarować w/w sprzęty proszony jest o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

21.02.17r.

 

Rwanda

 

Potrzebni lekarze specjaliści (chirurg, dentysta)

 

Miejscowość Rushaki położona jest w północnej części kraju, ok 60 km od stolicy Rwandy, ośrodek prowadzony jest przez Siostry św. Rodziny. Pod ośrodek zdrowia podlega ponad 21 tysięcy ludności zamieszkującej 42 okoliczne wioski rozsiane po górach, tzw. umudugudu. Ośrodek zdrowia prowadzi działania z zakresu szczepień ochronnych w terenie i na miejscu, posiada sale opatrunkowe oraz miejsce do hospitalizacji, porodówkę, prowadzi konsultację dla chorych na AIDS i laboratorium. W Rushaki znajduję się również kilka szkol podstawowych, College, szkoła uzupełniająca dla dzieci mniej uzdolnionych i kończących swoją edukacje na szkole podstawowej, przedszkole oraz Centrum Rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych.  Siostry bardzo potrzebują na miejscu dentysty i lekarza na blok operacyjny by móc wykonywać cesarskie cięcia, ponieważ najbliższy szpital jest za daleko.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

21.02.17r.

 

Kazachstan

 

Potrzebni budowlańcy, złota rączka

 

Pomoc przy budowie kaplicy, domu dla uzależnionych, garażu, pomieszczeń dla zwierząt. Misja mieści się w maleńkiej wiosce Głubokoje na północy Kazachstanu.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

28.01.17r.

 

Etiopia 

 

Potrzebni wolontariusze medyczni

 

Potrzebni są przede wszystkim: położne, lekarze (przede wszystkim okuliści i ortopedzi, ale również i innych specjalizacji) oraz fizjoterapeuci.

Klinika w Dhadim znajduje się w rejonie Borana na południu Etiopii, niedaleko granicy z Kenią. Prowadzona jest przez misjonarzy ze zgromadzenia Ducha Świętego. Mieszkańcy z okolicznych wiosek (ok. 4.300 osób) mogą znaleźć tam opiekę medyczną, m.in. w zakresie chorób tropikalnych, choroby głodowej, opieki ciążowej etc.  

Prowadzona jest tam również edukacja, m.in. w zakresie profilaktyki HIV/AIDS czy też z zakresu naturalnego planowania rodziny.

Osobą kontaktową jest o. Kenneth Iwunna CSSP, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +251929008680,  +251937987890. zdjęcia >>>

28.01.17r.

 

Kamerun,

Abong-Mbang

 

Potrzebni stomatolodzy i okuliści

 

„Bardzo się cieszę że jest możliwość ogłoszenia na Waszej stronie zapotrzebowań na wolontariuszy. Ja nadal chcę potwierdzić ze z otwartymi rękoma i sercem czekam na dentystów i okulistów."

S. Nazariusza Żuczek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

28.01.17r.

 

Kamerun, Bertoua 

 

Potrzebna pomoc personalna i rzeczowa, lekarz laryngolog, masażysta lub rehabilitant, pan/pani "złota rączka"

 

Pracująca  tam świecka wolontariuszka - Ewa Gawin, zajmuje się dziećmi głuchoniemymi, do pomocy w prowadzeniu ośrodka potrzebuje profesjonalnego wsparcia.

Lekarz laryngolog (wyjazd na kilka tygodni)

Masażysta albo rehabilitant, w celu przeszkolenia nauczycieli,

Pan -  „złota rączka” – człowiek, który nie boi się żadnej pracy, znający się na wszelkiego typu remontach, elektryce i wszystkim co jest potrzebne do sprawnego funkcjonowania technicznego prowadzonej przez siostrę Ewę szkoły i internatu dla głuchoniemych dzieci.

Ponadto dla swoich podopiecznych potrzebuje audiometr, motyki i siekiery, pionizator (dla piętnastoletniego dziecka). Każdy kto chciałby pomóc proszony jest o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.