Czasem jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Zdjęcie powyżej zostało zrobione w miejscowości Bouba-Djara w głębokim buszu w Kamerunie. Przedstawia szkołę. Tak, szkołę.

Pod wiatą zrobioną z tyczek prosa każdego dnia uczą się dzieci. W porze suchej chroni je przed upałem, a w porze mokrej przed deszczem. „Chroni” to chyba nienajlepsze słowo bo prowizoryczny dach podczas ulewy bardzo przecieka. Wtedy do szkoły przychodzi mniej dzieci, a te, które są, siedzą skulone w wilgotnych ubraniach.

Ojciec Alojzy Chrószcz - polski misjonarz pracujący w Kamerunie chciałby tym dzieciom pomóc.  Napisał do Fundacji „Redemptoris Missio” z prośbą o pieniądze na dach szkoły. Rodzice chcą wybudować szkołę własnymi rękoma, sami mogą również wytworzyć cegły,  ale nie mają pieniędzy na blaszany dach, który nie będzie przepuszczał wody.

Tutaj wkraczamy my:

Słuchajcie, trzeba te blachy kupić! Jedna blacha kosztuje 10 euro, a potrzeba ich 136. Dzięki nim 468 uczniów będzie miało szkołę z prawdziwego zdarzenia. Zrób coś naprawdę dobrego, coś, co posłuży wielu dzieciom. Ufunduj jedną blachę, ufunduj jej tylko kawałek, wpłać ile na tą chwilę możesz. My zrobimy z tych pieniędzy dobry użytek. Każdemu na jego prośbę zostanie wydany Certyfikat potwierdzający zaangażowanie w Akcję oraz elektroniczne zdjęcie gotowej szkoły. Pomyśl że to właśnie dzięki Tobie świat stanie się choć odrobinę lepszy!

Wpłaty można kierować na konto Fundacji, z dopiskiem „Blachy na dachy

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań

Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192