Sytuacja dzieci niepełnosprawnych w Kamerunie jest bardzo trudna. Tam, dziecko, które rodzi się chore, jest ukrywane przez swoją rodzinę w obawie przed napiętnowaniem przez otoczenie. Wiele poważnych problemów rodzi także upośledzenie słuchu. Dzieci niesłyszące bardzo często wykorzystywane są jako darmowa siła robocza. Żyjąc w ciszy nie potrafią protestować… Zazwyczaj głusi nie wiedzą nawet jak mają na imię i ile mają lat.

Wolontariuszka Fundacji, audiofonolog i protetyk słuchu - Agnieszka Łukanowska pracowała przez trzy miesiące w szkole dla dzieci głuchych w Bertoua w Kamerunie. Po przebadaniu uczniów okazało się, że większość z nich jest w stanie powrócić do świata dźwięków! Wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią rehabilitację i zakupić profesjonalne aparaty słuchowe. 

Projekt „Protetyk słuchu w Afryce” daje nadzieje na przywrócenie dzieciom z Bertoua normalnego życia.

 

Jak pomóc? 

Możesz przekazać aparaty słuchowe (nowe i w pełni sprawne używane), baterie, dźwiękowody, uniwersalne wkładki  douszne oraz środki do pielęgnacji protez słuchowych. Najważniejsze jednak są środki na rehabilitację, dlatego zwracamy się o wsparcie finansowe. Ustal dowolną stałą kwotę, która każdego miesiąca zasili projekt.  Pozwól tym dzieciom wrócić do świata dźwięków…

 

Wpłaty można kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Protetyk słuchu w Afryce”

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Grunwaldzka 86, 60-311 Poznań

Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Wpłata online: