Jeśli masz w domu okulary, przekaż je potrzebującym.

Dla ludzi żyjących w najbiedniejszych krajach świata to naturalne, że z wiekiem widzą coraz gorzej. Muszą zaniechać pracy (jak np. szycie) z której do tej pory utrzymywali swoje rodziny. W Afryce koszt zakupu jednej pary okularów jest bardzo wysoki. Okulary przysłane z Polski mogłyby pomóc wielu ludziom.

Okulary mogą być zarówno nowe jak i używane (ale w dobrym stanie), ważne aby nie były cylindryczne, najlepiej by były to okulary do czytania.

Okulary zostaną zbadane (ustalenie mocy), opisane, zabezpieczone,  spakowane do paczek, paczki zostaną obszyte płótnem przez wolontariuszy Fundacji i posłane do misje. Akcja potrwa do 10 października.  Okulary można przynosić w godz. 8.00-16.00 lub przysyłać na adres Fundacji „Redemptoris Missio” - prosimy o okulary z całymi oprawkami.

Plakat akcji

ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań

Jeśli ktoś chciałby finansowo wesprzeć wysyłkę okularów może to zrobić wpłacając na konto Fundacji

najmniejszą nawet kwotę. Koniecznie z dopiskiem: CZARY MARY OKULARY

Serdecznie dziękujemy! Wolontariusze Fundacji przywrócą wzrok około setce ludzi.