Chata Medyka… Budujemy przychodnię na Madagaskarze!

 

W tym roku spełniamy marzenia i rozpoczynamy budowę przychodni zdrowia w miejscowości Befasy na  Madagaskarze. Pierwszą łopatę na Czerwonej Wyspie chcemy wbić już w czerwcu, tak, aby do końca roku pacjenci mogli korzystać z profesjonalnej pomocy medycznej. Wciąż potrzebujemy pomocy w gromadzeniu potrzebnych na ten cel środków. 

 

Co chcemy zrobić?

Projekt podzielony jest na dwa etapy. W tym roku powstanie budynek przychodni oraz części socjalnej dla pielęgniarza, który będzie na co dzień opiekował się chorymi. W przyszłym roku zorganizujemy wyprawę wolontariuszy, których głównym zadaniem będzie przeszkolenie lokalnego personelu, tak by pomoc medyczna w Befasy była na jak najwyższym poziomie.
 

Dlaczego Befasy?

Robimy wszystko, aby nasza pomoc trwała jak najdłużej i przynosiła jak najlepsze efekty, dlatego do realizacji projektów zapraszamy rzetelnych partnerów. Przychodnię zdrowia budujemy razem ze zgromadzeniem Oblatów, którzy w Befasy organizują nową placówkę misyjną. Dzięki temu mamy pewność, że opieka medyczna będzie świadczona długotrwale
i na wysokim poziomie. To szczególnie ważne, ponieważ Befasy boryka się z ogromnymi problemami z infrastrukturą. Przez znaczną część roku miejscowość jest odcięta od świata przez wezbraną rzekę Kabatomena, a chorzy mogą liczyć głównie na pomoc miejscowego szamana. Nierzadko pomoc ta kończy się dla nich tragicznie.

 

 

Wpłaty można kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Chata Medyka”

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska  48, 60-163 Pozn

Nr konta: 41 1090 2734 0000 0001 2086 5426

Wpłata online:

   

 

 

 

 

 

Wizualizacja projektu (w tle)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Partnerzy Projektu: