Chata Medyka… Budujemy przychodnię na Madagaskarze!

 

W tym roku spełniamy marzenia i rozpoczynamy budowę przychodni zdrowia w miejscowości Befasy na  Madagaskarze. Pierwszą łopatę na Czerwonej Wyspie chcemy wbić już w czerwcu, tak, aby do końca roku pacjenci mogli korzystać z profesjonalnej pomocy medycznej. Wciąż potrzebujemy pomocy w gromadzeniu potrzebnych na ten cel środków. 

 
 

Wpłaty na można kierować na konto Fundacji, z dopiskiem „Madagaskar

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań

Nr konta: 41 1090 2734 0000 0001 2086 5426

Darowizna online (dopisek "Madagaskar")

   
 

 

 

 

Wizualizacja projektu

 

 

 

 

 

 

 

Co chcemy zrobić?

Projekt podzielony jest na dwa etapy. W tym roku powstanie budynek przychodni oraz części socjalnej dla pielęgniarza, który będzie na co dzień opiekował się chorymi. W przyszłym roku zorganizujemy wyprawę wolontariuszy, których głównym zadaniem będzie przeszkolenie lokalnego personelu, tak by pomoc medyczna w Befasy była na jak najwyższym poziomie.
 
 
 

Dlaczego Befasy?

Robimy wszystko, aby nasza pomoc trwała jak najdłużej i przynosiła jak najlepsze efekty, dlatego do realizacji projektów zapraszamy rzetelnych partnerów. Przychodnię zdrowia budujemy razem ze zgromadzeniem Oblatów, którzy w Befasy organizują nową placówkę misyjną. Dzięki temu mamy pewność, że opieka medyczna będzie świadczona długotrwale
i na wysokim poziomie. To szczególnie ważne, ponieważ Befasy boryka się z ogromnymi problemami z infrastrukturą. Przez znaczną część roku miejscowość jest odcięta od świata przez wezbraną rzekę Kabatomena, a chorzy mogą liczyć głównie na pomoc miejscowego szamana. Nierzadko pomoc ta kończy się dla nich tragicznie.