Fundacja patronuje szczytnemu przedsięwzięciu. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wybierają się do Indii z okazji setnej rocznicy urodzin Ojca Mariana Żelazka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że przy okazji swojego wyjazdu pragną zgromadzić środki i ufundować jeden dom w wiosce trędowatych, wśród których pracował Ojciec Marian. Oto jak o sobie piszą:

„Jesteśmy grupą młodych osób gotowych dodziałania.”

Dlaczego akurat to miejsce?

To nie przypadek. Od 1 czerwca 1975 roku przez długie lata działał tam werbista ojciec Marian Żelazek. Urodził się 30 stycznia 1918 roku w Palędziu koło Poznania. W Puri niósł pomoc trędowatym i biednym. Za swoją działalność nominowany był do Pokojowej Nagrody Nobla. Zmarł 30 kwietnia 2006 roku w Puri.

Chcemy pójść w jego ślady i pomóc ludziom odrzuconym przez indyjskie społeczeństwo. Każdemu człowiekowi na świecie należy się taki sam szacunek.

Wpłaty można kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Dom na setne urodziny”

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Grunwaldzka 86, 60-311 Poznań

Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Darowizna online (dopisek "Dom na setne urodziny")

Jaki mamy plan?

Podczas naszego pobytu w Puri chcielibyśmy pomóc przy budowie domów i wspólnie z Wami zafundować jeden z nich. Dla nas wspólnie to tak niewiele, dla ludzi chorujących na trąd to czasem jedyna możliwość na prowadzenie normalnego życia.

Jak ma wyglądać projekt?

Ojciec Marian Żelazek spotkał chorych na trąd w skrajnej nędzy w małych chatkach. Woda deszczowa wpływała do wewnątrz, a niehigieniczne warunki życia dodatkowo pogarszały stan ich ran.75 z tych domów zostało odbudowanych przez Ojca z cegły i cementu. Jednak z biegiem lat wszystkie budynki uległy zniszczeniu.

Większość z nich przecieka, a chorzy ludzie znów cierpią.

Rozpoczęła się akcja odbudowy domów. Koszt budowy jednego domu wynosi około 25 000 zł.

Jeżeli bliski jest Ci drugi człowiek i chcesz, aby została po Tobie cząstka dobra w postaci wkładu w dom, nie zwlekaj!

Razem możemy więcej!