Budujemy Dom z Marzeń. Pragniemy wybudować dom o jakim afrykańskie dzieci mogą tylko pomarzyć. Miejsce, gdzie poczują się bezpiecznie i będą mogły rozwinąć skrzydła, miejsce z którego bezpiecznie wyruszą w dorosłość. Dom z Marzeń czyli Centrum Dziecięce im. Świętej Rodziny zostanie wybudowany w Kenii i stanie się domem dla ponad setki dzieci.

Życie przeciętnego, afrykańskiego dziecka nie należy do łatwych. Kiedy umiera jedno z rodziców, życie takiego malucha zmienia się w prawdziwy dramat. Edukacja i opieka nad kenijskimi dziećmi pomoże im w przyszłości osiągnąć zawód i zdobywać środki do utrzymania własnych rodzin.

Zdarza się, że pod opiekę pracujących w Kithatu sióstr trafiają dwuletnie, ważące mniej niż 7 kg dzieci nie chodzą i nie mówią. Ich prawidłowy rozwój został zahamowany przez głód, choroby i elementarny brak opieki. Dzieci te przynoszone są do ośrodka rano i zabierane do domów przez opiekunów po południu. Ich rodzice w tym czasie mogą pracować w polu, aby móc wykarmić pozostałe potomstwo. Rano maluchy są kąpane i przebierane w czystą odzież, w ciągu dnia otrzymują cztery posiłki, a dodatkową część pożywienia ich opiekunowie zabierają do domu. W czasie pobytu dzieci bawią się i mają czas na sen. Jeśli dziecko jest chore, zabierane jest do ośrodka zdrowia by otrzymać natychmiastowe leczenie. Część z nich wymaga prostych ćwiczeń, by zacząć siadać, stawać, samodzielnie chodzić, czy mówić.

Niestety miejsce gdzie obecnie prowadzona jest ta działalność jest małe i nie pozwala na objęcie opieką większej liczby dzieci. Dlatego siostry od kilku już lat szukają środków finansowych na powstanie Domu z Marzeń, który pozwoli zmienić sytuację pokrzywdzonych dzieci i dać im szansę na lepszy start w dorosłość. Marzenie sióstr powoli się realizuje. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” wygrała w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych dofinansowanie budowy Centrum Dziecięcego. Warunkiem jest zebranie przez Fundację wkładu własnego w kwocie 35 tys. zł. Tego zadania podjął się wolontariusz Fundacji Miłosz Jakubek. Więcej o jego Akcji dowiedzą się Państwo tutaj: https://pomagam.pl/misjakenia.

To w Państwa rękach jest przyszłość tych dzieci. Każdy, kto chciałby pomóc, może wpłacić na konto Fundacji dowolną, najmniejszą nawet kwotę z dopiskiem „Dom z Marzeń” lub wesprzeć Akcję przez portal pomagam.pl

Serdecznie dziękujemy!

Patronat honorowy:

Patroni:

JM Rektor UMP prof. dr hab. Andrzej Tykarski

Teatr Nowy w Poznaniu

I LO w Kołobrzegu

Patronat medialny:

Misyjne Drogi

Radio Emaus

Gazeta Kołobrzeska

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP