Jeśli myślisz, że masz niewiele - pomyśl o tych, którzy nie mają nic.  Jeśli dostaną szkolne przybory być może będą mogli pójść szkoły i nauczyć się pisać. Może obudzą się w nich marzenia i będą mogli wyrwać się z biedy, w której żyją. Edukacja to najlepszy sposób aby zmienić ich przyszłość.

Plakat akcji

Kiedy dziecko pójdzie do szkoły może nauczyć się urzędowego języka, dowiedzieć się skąd bierze się wiele chorób i jak się przed nimi ustrzec, nie będzie musiało iść wcześnie do pracy i żyć tak jak żyją jego biedni rodzice. Badacze tematu podkreślają, jak ważną rolę odgrywa zwłaszcza edukacja dziewczynek, to w ich rękach leży przyszłość społeczeństw, w których żyją..Dla nas chodzenie do szkoły to oczywistość, tymczasem na świecie 120 milionów dzieci do szkoły nie chodzi. W wielu państwach edukacja jest płatna i rodziców nie stać, aby posłać do szkoły wszystkie dzieci. Szkoły często powstają na wolnym powietrzu, a dzieci uczą się wszystkiego na pamięć bo nie mają na czym zapisać informacji. Zresztą jak zapisać, skoro pisać nie potrafią? Nie miały przyborów aby się tego nauczyć.

Co zbieramy?

Wszelkie pomoce i przybory szkolne: ołówki, długopisy, kredki, temperówki, gumki, zeszyty, bloki rysunkowe, ale także piórniki, plecaki i kredę. (Farbki, pędzelki , pisaki i plastelina nie będą tak przydatne jak inne przybory.)

Co zrobimy z Waszymi przyborami?

Poślemy je w najodleglejsze miejsca, aby mogły ucieszyć wiele dzieci. O pomoc  proszą polscy żołnierze, którzy rozdadzą przybory szkolne w Afganistanie. Również polscy misjonarze chcieliby zapewnić choćby zeszyty i ołówki dzieciom w zakładanych przez siebie szkołach. Z przyborów będą się cieszyć dzieci w Afganistanie, Papui Nowej Gwinei, Kamerunie, Czadzie i Republice Środkowej Afryki.

Co trzeba zrobić aby pomóc?

Można przesłać lub przynieść  przybory na adres Fundacji (podziemie domu parafialnego przy ul. Grunwaldzkiej 86, 60-311 Poznań). Jeśli chcielibyście zorganizować Akcję u siebie – dajcie znać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., niezwłocznie wyślemy Wam plakaty.  Zebrane przybory należy dostarczyć do Fundacji do końca lutego.

Co oferujemy w zamian?

Wieeelką satysfakcję. Dobrze jest wiedzieć, że gdzieś na dalekim krańcu świata jest ktoś, komu mogliśmy sprawić taki prezent. Ci, którzy już z nami współpracowali wiedzą, że do paczki z darami wystarczy włożyć karteczkę z nazwą instytucji oraz imieniem i nazwiskiem koordynatora i zawsze pod podany adres wyślemy pisemne podziękowanie.  Już dzisiaj wszystkim, którzy tą informację czytają i z pewnością włączą się do Akcji. Serdecznie dziękujemy! Wszelkich informacji chętnie udzielimy też pod numerem 618621321. Proszę dzwonić i pisać w najdrobniejszych nawet sprawach.

Justyna Janiec – Palczewska