Umowa wersja word i pdf
  Plakat akcji

”Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć aby zmienić świat”

Nelson Mandela

Republika Środkowej Afryki, to jeden z najbiedniejszych krajów świata. W od lat nękanej wojnami domowymi RŚA, niestabilna sytuacja polityczna, fatalny stan gospodarki i braki w infrastrukturze spowodowały, że 11% mieszkańców jest nosicielami wirusa HIV, a 45% nie umie czytać i pisać. Rebelie panujące w kraju w ostatnim dziesięcioleciu spowodowały śmierć kilkuset tysięcy ludzi. W tak dramatycznym otoczeniu pracuje siostra Anna Jachimek ze zgromadzenia Sióstr Pasterzanek.

W Ngaoundaye, niewielkim mieście na terytorium RŚA misjonarka walczy z analfabetyzmem prowadząc szkołę dla miejscowych dzieci. Słaby stan techniczny budynku, brak przyborów szkolnych i wyposażenia, a przede wszystkim trudności w gromadzeniu pieniędzy na bieżące wypłaty dla nauczycieli, to tyko niektóre z problemów placówki. W takich warunkach Siostra zamiast planować rozwój szkoły zmuszona jest walczyć o przetrwanie.

W szkole dzieci uczą się wielu przydatnych rzeczy. Dzięki regularnym zajęciom podopieczni mają szansę nie tylko zdobyć wiedzę z zakresu rachunków, czytania i pisania, ale również poznają podstawowe zasady higieny, zdrowego trybu życia, prawidłowego odżywiania oraz kształtują pozytywne postawy społeczne. Ten ostatni element jest szczególnie ważny biorąc pod uwagę, że większość uczniów pamięta dramatyczne obrazy z niedawno zakończonej wojny.

Siostra Anna opowiadając o swojej pracy z ogromną nadzieją mówi o ludziach dobrej woli wierząc, że dzięki nim w Republice Środkowej Afryki „w końcu będzie normalnie”. Szczególnie liczy na wsparcie działania placówki edukacyjnej. W szkole potrzeba niemal wszystkiego, dlatego tak ważne jest każda pomoc.

Na czym polega adopcja szkoły?

Członkowie klubu adopcyjnego zobowiązują się wesprzeć raz do roku kwotą 100 zł na edukację afrykańskich dzieci.

Kto może zostać członkiem Klubu adopcyjnego?

Każdy, mogą być nimi indywidualne osoby, firmy, grupy przyjaciół lub szkoły.

AA\

Co oferujemy w zamian?

Uśmiech dziecka, świadomość, że pomogło się komuś zmienić życie, dyplom uznania, coroczne relacje Siostry Anny Jachimek z wydarzeń szkolnych.

Co należy zrobić aby zostać członkiem Klubu adopcyjnego?

Wystarczy napisać lub zadzwonić do Fundacji Redemptoris Missio (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) wypełnić i podpisać umowę (wersja word oraz pdf) i gotowe!

Justyna Janiec – Palczewska

Koordynator Akcji „Adoptuj szkołę!”

Dziękujemy!