Plakat Akcji Fragmenty sprawozdań

.

1. Wspierający

Rusza III edycja Akcji „Kup Pan szczotkę!”

W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy –  aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był…

Co zbieramy?

Oczywiście szczoteczki i pasty do zębów.

Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak Wasze dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą nasi wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wyślemy do Afryki pocztą drogą morską.

Kto może wziąć udział w Akcji?

Każdy, kto chce, by jego szczoteczka służyła komuś, kto bardzo się z tego ucieszy.

Do kiedy zbieramy szczoteczki i pasty?

Do 15 października 2017r. Wtedy zapakujemy je do paczek i wyruszą do Afryki.

Ile szczoteczek potrzebujemy?

Bardzo duuuuużo! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć.

Co trzeba zrobić?

1.Trzeba zamówić mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. plakat i rozpropagować go w swojej instytucji. Plakat można też wydrukować.

2.Zebrane szczotki i pasty wysłać na adres Fundacji, a do środka paczki koniecznie włożyć kartkę z nazwą instytucji i imieniem i nazwiskiem Koordynatora (lub Koordynatorów) Akcji.

Uwaga! Zmieniamy siedzibę nasz adres to teraz:

Fundacja „Redemptoris Missio”, podziemie kościoła, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań

Jest możliwość dostarczania szczotek i past do Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29, pok. Nr 1

Jeśli ktoś chciałby Akcję wspomóc w inny sposób, prosimy o wpłaty na konto Fundacji - Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, ul. Grunwaldzka 86,  60-311 Poznań, 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192, Koniecznie z dopiskiem „Kup Pan szczotkę”

Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w tym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki. Już dzisiaj wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc z całego serca serdecznie dziękujemy!