Misje to nie tylko kościoły, misje to także przychodnie i szpitale, które powstały by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą, że tam nikt nie odmówi im pomocy. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy.

Plakat Akcji | Lista aptek biącących udział w Akcji

Akcja trwa do cały.

Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry.

W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne?

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki w Poznaniu jest darte na bandaże. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji „Opatrunek na ratunek”.

Kto może brać udział w naszej Akcji?

Do przystąpienia do Akcji szczególnie zachęcamy szkoły i przedszkola, kluby wolontariusza, koła misyjne ale także grupy przyjaciół. Każdy może przysłać zakupione przez siebie środki opatrunkowe lub zostać Koordynatorem Akcji, Plakat do organizacji Akcji można pobrać tutaj lub pisząc Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata a nawet igły i strzykawki. Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

Do kogo skierowana jest Akcja?

Każdy, kto chce pomagać, może zebrać i przysłać na adres Fundacji paczkę ze środkami opatrunkowymi, my poślemy je dalej.

Do kiedy trwa Akcja?

Akcja trwa cały rok, termin przeprowadzenia Akcji u siebie ustala Koordynator.

Wpłaty można kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Opatrunek na ratunek”

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Grunwaldzka 86, 60-311 Poznań

Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Darowizna online (dopisek "Opatrunek na ratunek")

Co oferujemy w zamian?

Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach wiedzą i zawsze o tym nam mówią, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc. Ta myśl przyświeca codziennie też nam, kiedy przychodzimy pracować do Fundacji. Ale dla nas bardzo ważne jest, aby naszym darczyńcom móc podziękować. Wszystkim zatem, którzy do swoich darów dołożą kartkę z imieniem i nazwiskiem Koordynatora i nazwą instytucji, w której opatrunki były zbierane, przyślemy pisemne podziękowania.

Serdecznie Państwa zachęcamy!

Akcja trwa cały rok. Dokładny termin zakończenia zbiórki ustala w danej instytucji jej Koordynator.

Justyna Janiec-Palczewska, Koordynator Akcji „Opatrunek na Ratunek”

Informacja o akcji w formie word i pdf