Wracający z misji wolontariusze Fundacji i sami misjonarze piszą do nas listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy.

Plakat Akcji | Lista aptek biącących udział w Akcji

Akcja trwa do końca roku.

Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry.

Informacja o akcji w formie word i pdf

W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne?

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto.

Kto może brać udział w naszej Akcji?

Do przystąpienia do Akcji szczególnie zachęcamy parafie, szkoły iprzedszkola, kluby wolontariusza, koła misyjne ale także grupy przyjaciół. Każdy może przysłać zakupione przez siebie środki opatrunkowe lub zostać Koordynatorem Akcji, dowolną ilość potrzebnych do zorganizowania Akcji plakatów  można uzyskać pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tutaj

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece. Można też wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji z dopiskiem „Opatrunek na Ratunek”.

Niestety nie możemy sfinansować kosztów wysyłki opatrunków na terenie kraju, ale bierzemy na siebie koszt wysyłki tych rzeczy do Afryki.

Do kiedy trwa Akcja?

Akcja trwa do końca roku, termin przeprowadzenia Akcji u siebie ustala Koordynator.

Wpłaty można kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Opatrunek na ratunek”

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Grunwaldzka 86, 60-311 Poznań

Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Darowizna online (dopisek "Opatrunek na ratunek")

Gdzie dostarczyć zebrane opatrunki? Uwaga nowy adres!!!
Zebrane dary należy dostarczyć lub dosłać pocztą na adres: Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio (podziemie kościoła p.w. św. Andrzeja Boboli), ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań.

Co oferujemy w zamian?

Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach podkreślają, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc. Ta myśl przyświeca naszej codziennej pracy w Fundacji. Ale dla nas bardzo ważne jest, aby naszym darczyńcom móc podziękować. Wszystkim zatem, którzy do swoich darów dołożą kartkę z imieniem i nazwiskiem Koordynatora i nazwą instytucji, w której opatrunki były zbierane, przyślemy pisemne podziękowania.

Serdecznie Państwa zachęcamy! Akcja trwa do końca roku. Dokładny trmin zakończenia zbiórki ustala w danej instytucji jej Koordynator.