Rozpoczynamy ósmą edycję Akcji „Opatrunek na ratunek”.

Plakat Akcji

Akcja trwa do 10 listopada

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji „Opatrunek na ratunek”.

Co jest potrzebne?

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki w Poznaniu jest darte na bandaże.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku).

Rzeczy te można nabyć w każdej aptece. Można też wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji z dopiskiem „Opatrunek na Ratunek”.

Wesprzyj Akcję dowolną kwotą:

Wpłaty również można kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Opatrunek na ratunek”

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań

Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Co oferujemy w zamian?

Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach wiedzą, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc. Ta myśl przyświeca codziennie też nam, kiedy przychodzimy do Fundacji. Ale dla nas bardzo ważne jest, aby naszym Darczyńcom móc podziękować. Wszystkim zatem, którzy do swoich darów dołożą kartkę z imieniem i nazwiskiem Koordynatora i nazwą instytucji, w której opatrunki były zbierane, przyślemy pisemne podziękowania.

Kto może brać udział w naszej Akcji?

Do przystąpienia do Akcji szczególnie zachęcamy parafie, szkoły i przedszkola, kluby wolontariusza, koła misyjne ale także grupy przyjaciół. Każdy może przysłać zakupione przez siebie środki opatrunkowe lub zostać Koordynatorem Akcji, Plakat do organizacji Akcji uzyskać pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer 61 8621321. Serdecznie Państwa zachęcamy!

Justyna Janiec-Palczewska

Koordynator Akcji „Opatrunek na Ratunek”